Özgür Kement

  • Sosyal Medya:

Genel Bakış

  • Kategori Müzik
  • Ders İlanı 1
  • Görüntülenme 430
  • Tecrübe 15

Ders Veren Hakkında

 

instagram: ozgurkement11

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü ve Kocaeli Üniversitesi Müzik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

19 Ekim 1989 yılında İstanbulda doğdu.Müzik eğitimine 8 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladı.Aynı yıl İstanbul Radyosu TRT Çoçuk Korosu’nun yetenek sınavlarını kazandı ve burada 5 yıl ses eğitimi aldı. İlk ve orta öğretimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı n’da tamamladı. 

Keman eğitimini Bora Kayalar, Zeynur Erengönül, Saim Akçıl, Yusuf Güler Aksöz, Elçin Kalemdaroğlu  ve Melisa Uzunarsalan solfej ve armoni eğitimini ise İlteriş Sun, Erdem Çöloğlu Mehmet Nemutlu ve Özcan Özbek’ten almıştır.

Marmara Üniversitesi Oda Müziği Orkestrası, Film Müzikleri Senfoni Orkestrası, İstanbul Gençlik Senfoni Orkestrası ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Okul Orkestrası’nda görev aldı ve bu süreçte Gürer Aykal, Serdar Yalçın, Tekin Okcebe ve Erdem Çöloğlu gibi şeflerle çalıştı. Ayrıca katıldığı Masterclass programlarında Prof. Lukas David Prof. Bernhard Hartog Prof. Çiğdem İyicil gibi isimlerle çalışmıştır. 

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.